Start arrow Samorząd Uczniowski
SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

Od wielu lat opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest p. Anna Płonka. Pod jej kierunkiem uczniowie podejmują różne ciekawe inicjatywy, które pozwalają im na pierwsze samodzielne kroki na polu samorządności.
 Do stałych zadań należy m.in.:
  -organizacja dyżurów
  -obsługa radiowęzła
  -ogłaszanie i przeprowadzanie akcji o różnorodnej tematyce
  -prowadzenie sklepiku szkolnego
  -pomoc w organizacji akademii i imprez okolicznościowych
  -organizowanie dyskotek i zabaw
  -zagospodarowywanie gazetki  „głoS Ucznia”
Oprócz w/w zadań Samorząd podejmuje aktualne, wynikające z bieżących potrzeb. Do ostatnich należy przystąpienie do akcji Adopcja Serc, polegającej na inansowym wsparciu dla głodujących dzieci w Afryce.
Bardzo ważną, nowatorską w mieście inicjatywę SU stanowi organizacja SMS-ów czyli Spotkań Młodych Samorządowców. Średnio raz na rok zapraszamy do nas przedstawicieli samorządów innych szkół, aby przy herbacie i ciastku podzielić się doświadczeniami, wymienić uwagi i spostrzeżenia oraz porozmawiać o planach, projektach i sposobach realizacji. Takie spotkania ubogacają i pozwalają na nawiązanie nowych kontaktów i przyjaźni.
     

 Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »