Start arrow Bezpieczny Internet arrow Inicjatywa DBI 2017

 INICJATYWA DBI 2017

 

 W 2017 r. DBI obchodzić będziemy 7 lutego.  Podczas zbliżającej się 13. edycji wydarzenia w Polsce, organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

 

 

 

 

 

Na stronie organizatora została zgłoszona inicjatywa - działania, jakie będą podjęte w naszej szkole związane z obchodami DBI 2017. 

 

Image 

 

Już od początku stycznia w naszej szkole rozpoczęły się działania na rzecz bezpieczeństwa w Sieci. Na zajęciach komputerowych w klasach od II do VI, uczniowie przypomnieli sobie i utrwalili zasady - przykazania bezpiecznego Internetu. Zostały ogłoszone konkursy oraz przeprowadzone pogadanki związane z tegorocznym hasłem. Klasy młodsze rozpoczęły lekcje oparte o projekt edukacyjny  "Owce w Sieci". Kontynuacja działań już po feriach.

 

Program realizacji DBI 2017 w naszej szkole: 


1. Zgłoszenie inicjatywy DBI 2017
2. Realizacja zajęć komputerowych w klasach II-III opartych  na scenariuszu projektu edukacyjnego „Owce w Sieci”.
3. Przeprowadzenie pogadanek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu na lekcjach zajęć komputerowych.
4. Przygotowanie krótkich artykułów dotyczących DBI 2017 na lekcjach zajęć komputerowych -  kl. V i VI.
5. Konkurs grafiki komputerowej (animacja lub plakat) "„Razem zmieniamy internet na lepsze” - kl. IV-VI.
6. Konkurs na plakat DBI 2017.
7.  Umieszczenie informacji o DBI 2017 na stronie internetowej szkoły.


Podsumowanie działań DBI 13.02 - 17.02.2017 - na lekcjach zajęć komputerowych: pokaz prac wykonanych przez uczniów, prezentacja DBI 2017, pokaz filmów związanych z tematyką bezpieczeństwa w Sieci, podsumowanie konkursów. 

 

tekst: Bożena Gładysz 

 


 
następny artykuł »