Start arrow Koło komputerowe
KOŁO KOMPUTEROWE

 

Opiekun koła - Bożena Gładysz

 

Zajęcia koła komputerowego odbywają się w wymiarze 1 godz. tygodniowo. Uczestniczą w nich  uczniowie klas IV - VI. W trakcie zajęć, wykonują wiele ciekawych prac; między innymi na konkursy grafiki komputerowej, w których zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Zainteresowani uczniowie w trakcie zajęć poznają podstawowe polecenia programu Logomocja, w którym uczą się pisać krótkie programy – polecenia dla żółwia. Programowanie w Logo zainteresowało wielu uczniów, czego efektem jest wystawa w pracowni komputerowej prac wykonanych w Logo. Uczniowie doskonalą i poszerzają swoje umiejętności nabyte na lekcjach informatyki, ponadto poznają (szczególnie uczniowie klas młodszych)  podstawowe pojęcia i możliwości wykorzystania Internetu. Nabywają przy tym umiejętności w wyszukiwaniu zarówno informacji oraz grafiki w zasobach sieci. Przeglądają strony www zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Poznają zalety i zagrożenia Internetu.

 

Image

 

 

W pracowni informatycznej często odbywają się lekcje i zajęcia wyrównawcze z matematyki,  na których, uczniowie korzystają z multimedialnych programów edukacyjnych utrwalając lub poszerzając swoje wiadomości i umiejętności.

 

 Image

 

Image

 

Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszy się Internet. Zajęcia koła komputerowego pozwalają uczniom poszerzyć wiadomości, rozwinąć umiejętności związane z obsługą programów komputerowych, dają również możliwość bezpiecznego wykorzystania Internetu w rozwijaniu swoich zainteresowań. Ponadto pozwalają w ciekawy sposób spędzić wolny czas.

 

 Image

 

Image  Image Image

 

Image

 

Image

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »