Start arrow Koło komputerowe
KOŁO TEATRALNE

Od kilku lat działa w szkole Kółko Teatralne pod kierunkiem p.Anny Płonki. Zrzesza przede wszystkim chętnych szóstoklasistów, jednak młodsi uczniowie również aktywnie włączają się w jego działalność.
Dzieci poszerzają swoją wiedzę o teatrze i jego formach, poznają zasady i rodzaje gry scenicznej i próbują własnych sił w kreowaniu wybranych ról. Specjalnie dobrane ćwiczenia i zabawy uczą współdziałania, pokonywania tremy, przekazywania myśli i uczuć w sposób werbalny i niewerbalny. Uwrażliwiają na piękno słowa i przekaz tekstu dramatycznego. Pozwalają także  usprawniać dykcję, uruchamiają ciało i wyobraźnię. Najważniejszym zadaniem zajęć jest wzmocnienie poczucia własnej wartości uczniów i wyzwolenie odwagi do prezentacji siebie.
Spotkania odbywają się raz w tygodniu, ale kiedy zbliża się premiera, próby trwają po kilka godzin dziennie.

 

Image

 

Image

 

Image

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »