Start arrow Biblioteka
BIBLIOTEKA SZKOLNA

 Opiekun: Gabiela Smolka

 

Godziny pracy biblioteki - (dok. pdf.)

 

Biblioteka szkolna Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu Ocicach we wrześniu 2006 r. została połączona z Filią nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Dla uczniów i innych czytelników w bibliotece jest udostępnionych 5 stanowisk komputerowych z pełnym dostępem do internetu.

 

Image 


Biblioteka jest wyposażona także w kserokopiarkę służącą potrzebom: uczniów, nauczycieli i czytelników spoza szkoły.
Biblioteka jest dobrze wyposażona w prasę. Gromadzi się w niej:
czasopisma dla dzieci: „Świerszczyk”, „Kubuś Puchatek”, „Księżniczka”, „Kaczor Donald”, „Witsch”
czasopisma dla młodzieży: „Bravo”, „Bravo Sport”, „ 13 – ka”, „Victor Junior”, „Fun club”, “Eko Świat”
czasopisma dla nauczycieli: „Życie Szkoły”, „Problemy opiekuńczo – wychowawcze”, „Biblioteka w Szkole”, „Dyrektor Szkoły”
czasopisma dla dorosłych: „Życie na gorąco”, „Świat seriali”, „Party” , „Gwiazdy”, „Tina”, „Twoje imperium, "Poradnik domowy”.

 

Image

 

Image

 


Biblioteka szkolna posiada bogaty księgozbiór. Gromadzi się w niej: lektury szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum, baśnie, wierszyki i opowiadania dla ajmłodszych czytelników, książki obyczajowe i przygodowe dla młodzieży, literaturę dla kobiet, książki dotyczące naszego miasta i regionu, literaturę, dydaktyczną dla auczycieli. Każdego roku w miesiącu październiku w bibliotece szkolnej odbywa się  uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Pasowanie  uświetnia zawsze program artystyczny przygotowany przez aktyw biblioteczny. Biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję propagującą czytelnictwo pt. „ Cała Polska Czyta dzieciom”. W ramach tej akcji każdego roku panie  bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Raciborzu czytają uczniom kl. I-III  różne baśnie, wiersze i opowiadania.  Każdego roku dla uczniów kl. I-III w bibliotece jest organizowany konkurs na  „ Mistrza Pięknego Czytania”.

 

Image

 

Image

 

Image
                                      
 

 
« poprzedni artykuł