Start arrow Aktualności arrow Październik miesiącem Cyberbezpieczeństwa

Październik Miesiącem Cyberbezpieczeństwa

Październik został ogłoszony Europejskim Miesiącem Cyberbezpieczeństwa. Kampania została zorganizowana już po raz drugi i ma na celu promowanie bezpiecznego korzystania z Internetu i TIK oraz popularyzację wiedzy o zagrożeniach w sieci.

Celem Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa jest zarówno popularyzacja wiedzy o zagrożeniach w cyberprzestrzeni, jak i promowanie bezpiecznego korzystania z Internetu i nowoczesnych technologii IT wśród szerokiej grupy użytkowników: w domu, w pracy, w szkole, na uczelni - co jest jednym z priorytetów europejskiej Strategii Cyber Bezpieczeństwa.

Kampania realizowana jest z inicjatywy Komisji Europejskiej przy współpracy z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) w krajach Unii Europejskiej. Na stronie cybersecuritymonth.Eu znaleźć można mapę wydarzeń Europejskiego Miesiąca, Cyberbezpieczeństwa, która prezentuje inicjatywy podejmowane w różnych krajach.

Przez cały październik będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci wypełniając quiz: „Zostań Cyberbezpiecznikiem”.
Quiz  jest skierowany do szerokiej grupy użytkowników Internetu. Ma na celu sprawdzenie podstawowej wiedzy związanej z bezpieczeństwem komputerowym i teleinformatycznym. Poza weryfikacją wiedzy, ma on także walory edukacyjne, gdyż każde z pytań jest uzupełnione komentarzem przez eksperta i odsyła do źródeł, które w przystępnej formie wprowadzają w tematykę pytania.

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Miesiąca Cyberbezpieczeństwa:

- obejrzeli przygody Plika i Foldera

- opracowali artykuły dotyczące Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (gazetka)

- rozwiązywali quiz "Zostań Cyberbezpiecznikiem"

Znają zasady bezpiecznej pracy w Sieci!

Poniżej kilka zdjęć i dyplomy uczniów, którzy wykazali się najwyższym poziomej wiedzy podczas rozwiązywania quizu (gratulujemy Smile)

Bezpiecznej pracy i zabawy z komputerem!

tekst: B. Gładysz

Wykorzystano materiały ze strony: