Start arrow Historia szkoły
HISTORIA SZKOŁY

 

Budynek szkoły w Ocicach został oddany do użytku w 1938 r. Po zakończeniu II wojny światowej, jeszcze w 1945 roku, w budynku rozpoczęła działalność edukacyjną Szkoła Podstawowa Nr 7 w Raciborzu, początkowo jako siedmio a następnie ośmioklasowa.

 

Image


W 1973 r. decyzją Kuratora Okręgu Szkolnego w Opolu nadano jej imię Tadeusza Kościuszki.


Od 1 stycznia 1996 r. organem prowadzącym szkoły jest Gmina Racibórz. W związku a wejściem w życie ustawy o funkcjonowaniu nowego ustroju szkolnego, z dniem 1 września 1999 r. szkoła została przekształcona w placówkę o sześcioletnim cyklu kształcenia.


 

W roku 2005 Uchwałą Rady Miasta Racibórz, poprzez połączenie Przedszkola Nr 9 i Szkoły Podstawowej Nr 7,  w budynku szkoły rozpoczął działalność Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Raciborzu.


Obecnie w ZSP Nr 2 funkcjonuje 6 oddziałów szkoły podstawowej oraz 2 oddziały przedszkolne.


Liczba uczniów w roku szkolnym 2007/2008 wynosi 126, natomiast wychowanków przedszkola 40.


Budynek szkolny od 2000 roku podlegał kolejnym remontom i modernizacjom. W 2002 r. oddana do użytku nową salę gimnastyczną a do 2005 r. przeprowadzono kompleksową termomodernizację, łącznie z wymianą okien, systemu grzewczego (wymiana grzejników i instalacji centralnego ogrzewania, nowa, ekologiczna kotłownia gazowa), wymianę dachu, remont elewacji. Przeprowadzono niezbędne prace adaptacyjne , które stworzyły warunki do funkcjonowania oddziałów przedszkolnych  (między innymi od podstaw stworzono nowoczesny pion żywieniowy) jak też filii MiPBP w Raciborzu. Teren szkolny został uporządkowany i ogrodzony.

 

Image

 

Image

 

Image

 

Uczniowie jak też mieszkańcy dzielnicy Ocice mogą korzystać z infrastruktury sportowej : boiska do piłki nożnej z trybunami dla kibiców, boisk do piłki koszykowej, siatkowej, plażowej. Dla najmłodszych zbudowano plac zabaw. W ZSP Nr 2 W Raciborzu znalazły swoją siedzibę : LKS „Ocice”, Uczniowski Klub Sportowy „Siódemka”, Cyklo-klub  Ziemia Raciborska.

 

Image

 

 W 2008 roku obchodziliśmy 70-lecie szkoły w Ocicach , połączone z jubileuszem 70-lecia tutejszego kościoła pw. Św. Józefa.

 

 

 


 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »