Start arrow Aktualności arrow INICJATYWA DBI 2012

INICJATYWA DBI 2012

Jak co roku nasza szkoła bierze udział w  ogłaszanej przez Safer Internet i Fundację Dzieci Niczyje obchodach DBI. Na stronie http://dbi.saferinternet.pl zgłosiliśmy inicjatwę DBI 2012.

Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 7 lutego 2012 roku.

Temat przewodni to:  Internet jako łącznik między pokoleniami.

Hasło w roku 2012  brzmi:

"Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie".

Program realizacji DBI 2012 w naszej szkole:

• 1. Zgłoszenie inicjatywy DBI 2012
  • 2. Realizacja zajęć komputerowych w klasach I-III opartych  na scenariuszu projektu edukacyjnego „Owce w Sieci”.
  • 3. Konkurs grafiki komputerowej dla klas I-III
  • 4. Przeprowadzenie pogadanek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu na lekcjach informatyki kl. I -VI.
  • 5. Przygotowanie krótkich artykułów dotyczących DBI 2012 na lekcjach informatyki  kl. IV i V.
  • 6. Przeprowadzenie pogadanek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu oraz inicjatyw podjętych przez naszą  szkołę w ramach DBI 2012- na spotkaniach z rodzicami.
  • 7. Konkurs grafiki komputerowej (animacja lub plakat) "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie" - kl. III-VI.
  • 8.Przygotowanie przedstawienia przez szkolne koło teatralne.
  • 9. Przygotowanie przedstawienia przez  klasę III.
  • 10. Umieszczenie informacji o DBI 2012 na stronie internetowej szkoły, Szkoły Bepiecznego Internetu.

Zadania dla klas:

*Plakaty – każda klasa wykona 2 plakaty, nawiązujące tematycznie do hasła tegorocznych obchodów DBI (termin realizacji: do 14.02.2012r. - pracownia komputerowa)

*Każda klasa przygotuje łącznie 2 propozycje do wyboru (np. wiersz, piosenka, hasła, rymowanki) promujące bezpieczne korzystanie z Internetu i zaprezentuje je podczas Dnia Bezpiecznego Internetu.

Podsumowanie DBI 2012 - 22.02.2012r.

tekst: Bożena Gładysz