Start arrow Bezpieczny Internet arrow DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2011
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2011

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 r. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), tworzące Polskie Centrum Programu "Safer Internet" - odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce.

Program realizacji DBI 2011 w naszej szkole:

1.    Przeprowadzenie pogadanek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu na lekcjach wychowawczych i spotkaniach z rodzicami (wychowawcy kl. I-VI).

2.     Konkurs grafiki komputerowej "Jestem bezpieczny w Sieci” Kl. IV.

3.     Konkurs na prezentację multimedialną „Dzień Bezpiecznego Internetu” kl. VI.

4.     Konkurs grafiki komputerowej na wykonanie animacji, obrazującej jedną z zasad bezpiecznego Internetu.

5.     Konkurs Informatyczny na wykonanie krzyżówki w programie Ms Word, której rozwiązanie utworzy hasło promujące bezpieczne korzystanie z Sieci kl. VI.

6.     Konkurs na opowiadanie promujące zasady bezpiecznego korzystania z Internetu klasy IV- VI.

7.     Plakaty – każda z klas przygotowuje 2 plakaty, nawiązujące tematycznie do wybranych zasad bezpiecznej pracy w Sieci.

8.     Każda klasa przygotowuje po 2 scenki teatralne promujące bezpieczne korzystanie z Internetu (2 wylosowane zasady korzystania z Internetu)   i zaprezentuje je podczas Dnia Bezpiecznego Internetu.

Podsumowanie - 8.02.2011r.

tekst: B. Gładysz