Start arrow Aktualności
AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA SZKOŁY

Sukces Roberta, Janka i Mikołaja w XI Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym 

Image

 24 kwietnia 2018 roku o godzinie 9:30 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Żorach odbył się XI Wojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla uczniów klas III Szkół Podstawowych Województwa Śląskiego pod hasłem PRZYRODNICZA WĘDRÓWKA PO WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy III a i III b w składzie:

- Robert Giera III A

- Jan Cieślar III A

- Mikołaj Pałczyński III B

Więcej…
 

Robert, Mikołaj i Ludwik zdobyli III m-ce w V Wojewódzkim Konkursie z Języka Niemieckiego 

Image23 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chałupkach odbył się V WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „DEUTSCHKENNER” DLA KLAS I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. W konkursie wzięły udział 22 szkoły województwa śląskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Robert Giera, Mikołaj Pałczyński i Ludwik Rzeźnik.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszej fazie uczniowie pracowali zespołowo. Następnie spośród pięciu najlepszych drużyn został przeprowadzony konkurs indywidualny mający na celu wyłonienie - „Najlepszego znawcy języka niemieckiego klas I-III.”

W konkursie zespołowym uczestnicy naszej szkoły zdobyli III miejsce, natomiast w konkursie indywidualnym Robert Giera zajął V miejsce.


 

Więcej…
 

Powiatowy konkurs ekologiczno-przyrodniczy "Eko-Asy"

Image

17 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu odbył się XVIII Turniej Wiedzy Eko-Asy 2018 pod hasłem "Nie ma śmieci... są surowce" dla klas drugich i trzecich.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Robert Giera i Mikołaj Pałczyński, którzy zdobyli drugie miejsce. Będą oni 24 kwietnia reprezentować naszą szkolę na Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo – Ekologicznym dla uczniów klas III Szkół Podstawowych Województwa Śląskiego w roku szkolnym 2017/2018 w Żorach.


 

Więcej…
 

Dzień Zdrowia w naszej szkole

Image

Nasza szkoła od wielu lat promuje zdrowy styl życia i podejmuje działania z zakresu edukacji zdrowotnej. Światowy Dzień Zdrowia przypada 7 kwietnia. Nasz Szkolny Dzień Zdrowia obchodziliśmy w piątek 13 kwietnia. Wszystkich uczniów i nauczycieli zaprosiliśmy do auli szkolnej na apel, który przygotowali uczniowie klasy 3b pod kierunkiem pani T. Przybyły. W tym roku nacisk położyliśmy na zdrowe odżywianie i dostęp wszystkich ludzi do opieki zdrowotnej. Uczniowie klasy 3b przygotowali na tę okazję scenkę pt. „Witaminki” i zaśpiewali piosenkę.  Dziewczynki z klasy szóstej zapoznały uczniów z zasadami zdrowego odżywiania. Wiadomości na ten temat przekazywały w formie wywiadu fotoreporterki i lekarza. Wywiad przerywany był żartobliwymi reklamami promującymi zdrowe produkty spożywcze. Zaprosiliśmy też do szkoły panią dietetyk, która przekazała uczniom wiadomości na temat zdrowego odżywiania.

Więcej…
 

Konkurs ekologiczny "Powietrze bez śmieci"

Image


Nasza szkoła wzięła udział w konkursie pod nazwą Powietrze bez śmieci. Konkurs został skierowany do szkół podstawowych klas I-III, uczestniczących w kampanii edukacyjnej „Rodzice i Dzieci, Powietrze bez Śmieci” prowadzonej przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza z siedzibą w Warszawie. Celem programu  było zdobycie przez uczniów wiedzy na temat zanieczyszczeń powietrza i związanych z nim zagrożeń dla ludzi i zwierząt.

Więcej…
 

Dzień Otwartych Drzwi w naszej szkole!

Image

 

W czwartkowe popołudnie 22 marca 2018 r. nasza szkoła po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną edukację w szkole podstawowej. 

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 1 - 11 z 319