Start arrow Aktualności
AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA SZKOŁY

Festiwal Perspektyw 2019!

ImageTo już piąta edycja imprezy promującej kształcenie zawodowe i techniczne. Adresatem Festiwalu Perspektyw byli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych, którzy wkrótce staną przed koniecznością wyboru dalszego kierunku kształcenia. Ten wybór będzie mieć znaczący wpływ na ich przyszłość. Dlatego tak ważne jest, aby dokonali go świadomie. Impreza odbyła się w czwartek 17 października i my też tam byliśmy. Z dużym zaangażowaniem przedstawiciele szkół opowiadali o tym, czego uczą się na lekcjach z przedmiotów zawodowych, gdzie odbywają praktyki, jakie perspektywy otworzą się przed nimi po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminów zawodowych.

Więcej…
 

Program "Skaut" 2019!

Image

 

Program "Skaut" - wyszukiwanie talentów dla klas IV-VI za nami. 15 października uczniowie ZSP 2 mieli okazję spotkać się z medalistką Mistrzostw, Polski, Europy i Świata w siatkówce plażowej Moniką Brzostek i z medalistką Mistrzostw Polski, Europy i Świata w biegu na 400 m i w sztafecie 4x400 Justyną Święty - Ersetic.

 

 


 

Więcej…
 

Dzień Edukacji Narodowej

Image14 października to wyjątkowa data dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Tego dnia wszyscy uczniowie są szczęśliwi, mimo odświętnych kreacji- bo nie mają tradycyjnych lekcji, nauczyciele są zadowoleni, bo uczniowie tego dnia są wyjątkowo uśmiechnięci, mili i kulturalni. Tak było i tym razem. O godzinie 9.00 w auli szkolnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie wszystkich pracowników naszej szkoły było okazją do złożenia życzeń, podziękowań oraz przekazania nagród i wyróżnień przez pana dyrektora Andrzeja Skurka. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej program artystyczny przygotowała klasa 2a wraz z panią Teresą Przybyłą oraz Samorząd Uczniowski pod opieką pani Anny Płonki. 

 

Więcej…
 

III miejsce Julii Marcinieckiej w konkursie o smogu!

Image

 

9 października w Urzędzie Miasta prezydent Raciborza Dariusz Polowy wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego pn. „Zwalczamy smog przez cały rok!”. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z terenu Miasta Racibórz w wieku od 7 do 15 lat. Nasza uczennica klasy 6a Jula Marciniecka zdobyła III miejsce! Juleczko GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 


Więcej…
 

Występy naszych sztafet w Parku Zamkowym!

Image

 

Sztafetowe biegi przełajowe za nami. Każda z Naszych sztafet damskich i męskich dzielnie walczyła 1 października w Parku Zamkowym na dystansie 800 m z pozostałymi raciborskimi szkołami. Podium tym razem nie nasze, ale walka była do końca!

 

Więcej…
 

Pełna miska dla schroniska!

Image

 

Przyłączamy się do akcji "Pełna miska dla schroniska"

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 1 - 11 z 345